druk cyfrowy
druk offsetowy
druk solventowy
studio dtp

druk cyfrowy

Druk cyfrowy stosowany jest wtedy, gdy nakład drukowanej pracy jest na tyle niski, że nie jest ekonomiczne zastosowanie tradycyjnej metody druku jak jest offset. W druku cyfrowym w którym jakość druku przy zastosowaniu nowoczesnych maszyn jest zbliżona do druku offsetowego wysoki jej poziom jest naocznie widoczny zarówno przy wydrukach kolorowych jak również czarno białych.
Najczęściej druk cyfrowy stosowany jest w krótkich seriach nakładów i stanowi idealne dopełnienie tradycyjnych technik druku. Technika druku cyfrowego polega na bezpośrednim przeniesieniu obrazu z pamięci komputera na podłoże drukowe. Nie wykorzystuje ona tym samym form drukowych, które są używane w innych technikach druku. Pozwala to na znaczne oszczędności przy wykonywaniu krótkich serii materiałów reklamowych, biznesowych.
Druk cyfrowy zdobył mocną pozycję w przemyśle poligraficznym i stał się znakomitym dopełnieniem tradycyjnych technik druku.

zalety
Realizacja natychmiastowa zleceń "od ręki".
Jakość jest znacznie wyższa niż wydruki z typowych drukarek.
Prędkość druku jest dużo większa niż w drukarkach typowych.
Możliwość wyboru szerokiego przedziału gramatur oraz podłoży.
Brak konieczności przygotowywania formy drukowej pozwala na znaczne oszczędności przy wykonywaniu niskich nakładów oraz pozwala na wykonanie pierwszej odbitki praktycznie „od ręki”.
Oszczędności Pierwsza odbitka drukowana z maszyny może być odbitką wliczoną w nakład.
Cena druku kopii w niskich i średnich nakładach pozostaje na stałym poziomie.
Krótszy proces produkcyjny i czas wykonania docelowego nakładu.
Brak potrzeby pasowania kolorów a co za tym idzie generowanie mniejszej ilości makulatury.
Personalizacja czyli możliwość dokonywania modyfikacji na każdym pojedynczym użytku (numeracja, zmiana nazwisk na zaproszeniach, itp.)
Możliwość wznowienia nakładu, nawet pojedynczych egzemplarzy pracy, co pozwala uniknąć drukowania większych ilości na zapas.

 

1999-2024 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms / 125007